Często zadawane pytania

Czy projektujesz i składasz tylko e-booki?

Nie. Możesz do mnie zgłosić się z książką, planerem, notesem, magazynem, workbookiem i inną formą publikacji.

Kiedy najlepiej zgłosić się do Ciebie?

Im wcześniej, tym lepiej. Możemy porozmawiać nawet jeśli na tą chwilę masz tylko pomysł. Idealnie, by było to na 3 miesiące przed deadlinem.

Na jakim etapie zlecić korektę tekstu?

Tekst, który dostarczysz do składu, powinien być już po redakcji i korekcie. Na etapie poprawek przy projekcie e-booka czy innej publikacji skupiamy się na wyglądzie. Czasem zdarzają się drobne poprawki korektorskie.

Ile trwa projekt i skład e-booka?

Cóż, tu muszę napisać: „To zależy”. W przypadku e-booka głównie od jego wielkości, ale i zastosowanych rozwiązań itp. Temat może zamknąć się w 3 tygodniach, a czasem w dwóch miesiącach. Pracę planuję tak, by dla każdego projektu mieć przestrzeń, która pozwoli mi się zaangażować w 100%.

W jakiej formie dostarczyć materiały?

Teksty możesz mi przesłać w formacie *doc lub udostępnić w dokumentach Google. Grafiki i zdjęcia przygotuj w formatach *jpg lub *png. A co, jeśli nie posiadasz zdjęć i grafik? Żaden problem! Korzystam z banków zdjęć, tworzę infografiki i grafiki lub również wspieram się odpowiednimi źródłami.

Czy projektujesz w Canvie?

Nie projektuję w Canvie, ponieważ nie jest to profesjonalny program do składu tekstu ciągłego. Projektuję i składam e-booki w programie InDesign, opierając się wyłącznie na własnej pracy. Nie korzystam z gotowych szablonów. Jeżeli zależy Ci na otrzymaniu otwartych plików, jest taka możliwość za dodatkową opłatą.

Czy specjalizujesz się w danej tematyce np. lifestyle’owej czy kulinarnej?

Wręcz przeciwnie – uwielbiam różnorodność. W moim portfolio znajdziesz e-booki z przepisami, podróżnicze, prawnicze czy związane z nauką języków obcych. Podejmę się każdej tematyki, z jaką się zgłosisz. Wstępna bezpłatna konsultacja pomoże nam obu zorientować się, czy istnieje przestrzeń do współpracy przy Twoim projekcie.